Domki na Kaszubach i co dalej ?

Marzy ci się własny domek na Kaszubach? To najpierw sprawdź ile ta przyjemność kosztuje.

Niewątpliwie zbliżający się koniec wakacji zawsze rodzi w nas niesamowite poczucie niedosytu, potrzebę przedłużenia ich choć jeszcze o kilka dni. Taką możliwość mają właściciele domków letniskowych całorocznych i sezonowych oraz działek na Kaszubach do których można dostać się z okolic Trójmiasta czasem nawet w trzydzieści minut. Tam zawsze można pojechać na wrześniowy weekend bo jest też tak iż tym bardziej w głąb Polski to tym wyższa temperatura.

Specjaliści z rynku nieruchomości turystycznych twierdzą iż najczęściej i najchętniej kupowanymi nieruchomościami są działki rekreacyjne i siedliskowe. Zdecydowanie coraz częściej jednak określenie „działka rekreacyjna” jest rozumiane przez potencjalnych klientów nie jako kawałek ziemi z domkiem letniskowym, do którego przyjeżdża się na udany wypoczynek ale jako całoroczne miejsce z domem umożliwiającym normalne funkcjonowanie i wszelkimi wygodami także z dostępem do kanalizacji oraz internetem.

… lub taki:

Maksymalna kwota, do której potencjalni klienci poszukują działek w rejonie pomorza to około 100 tys. złotych polskich – mówi nam specjalistka z biura nieruchomości. Praktycznie nie zdarzają się osoby, które skłonne są przeznaczyć większą kwotę pieniężną na zakup  takiej sezonowej lub całorocznej nieruchomości nad jeziorem. Ale za takie pieniądze można nabyć naprawdę fajny kawałek ziemi.

Potencjalnych nabywców informujemy że ogłoszeń warto szukać nie tylko siedząc w internecie przed komputerem ale warto wybrać się także w teren gdyż najwięcej tego typu ogłoszeń znajdziemy prawdopodobnie u lokalnych pośredników oraz „w terenie”.