Ocieplanie poddasza i wentylacja budynków

Wierzcie lub nie, wentylacja i ocieplanie poddasza poddasza do izolacji pianką natryskową nie jest potrzebna. Prosty powód jest taki, że piankę natryskową nakłada się na sufit poddasza, a nie na podłogę poddasza. Pomysł polega na tym, że poddasze jest teraz izolowane od pogody na zewnątrz i jest w stanie utrzymać taką samą temperaturę wewnątrz strychu i pomieszczeń mieszkalnych. Dzięki temu wada niewentylowanego poddasza zostaje zniwelowana. Jednak teraz musisz uwarunkować swoją przestrzeń na poddaszu ogrzewaniem / klimatyzacją, aby pasowała do domu.

Różne różnice między przestrzenią poddasza z pianką natryskową a przestrzenią poddasza z warstwami celulozy i włókien na podłodze poddasza są dość oczywiste. Podczas układania izolacji celulozowo-włóknistej na podłodze na poddaszu nie ma prawdziwego uszczelnienia, a to tworzy warstwę zimnego powietrza z dachu i ciepłego powietrza z domu. Jednak po uszczelnieniu strychu pianką natryskową na ocieplanie poddaszy zapobiega to przenikaniu ciepła słonecznego do przestrzeni poddasza i pozwala dłużej pozostać chłodniejszym. Niewentylowane przestrzenie na poddaszu są wygodniejsze dla właściciela domu, nawet podczas chłodniejszych miesięcy. Innym obszarem na strychu, na który chcesz spojrzeć, są przewody elektryczne. Jeśli masz przewody elektryczne, to izolacją, którą możesz na nich położyć, jest włókno szklane. Dzieje się tak, ponieważ włókno szklane jest niepalne. Nie będziesz mógł zastosować izolacji z pianki natryskowej na ocieplanie poddasza i do wentylacji poddasza lub obszarów, w których znajdują się przewody elektryczne. Coś, o czym warto pomyśleć, gdy dodajesz więcej izolacji na poddaszu i zastanawiasz się, jaki rodzaj izolacji zastosować, a jakie przewody elektryczne na poddaszu.

Wreszcie, jeśli zauważysz, że rachunek za prąd jest wyższy i wydaje się, że tracisz powietrze w domu, być może trzeba uszczelnić strych. Może to zrobić wykonawca lub właściciel domu zlecający ocieplanie poddasza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − nine =