Insieme – ośrodek leczenia uzależnień z ofertą rehabilitacyjną

Należy pamiętać, że rehabilitacja ambulatoryjna jaką prowadzi ośrodek leczenia uzależnień nie oddziela pacjentów od prawdziwego świata; dlatego pacjenci są bardziej narażeni na napotkanie czynników wyzwalających, które kwestionują ich trzeźwość. Z tego powodu odwyki ambulatoryjne są odpowiednie dla osób z łagodnymi formami uzależnienia i zaangażowanym, zdyscyplinowanym podejściem do wyzdrowienia.

Programy ambulatoryjne są również doskonałym programem „obniżenia” po leczeniu szpitalnym i często są łączone z domami trzeźwości. Detoksykacja pomaga ludziom bezpiecznie odstawić narkotyki lub alkohol, dopóki substancje nie będą już obecne w ich organizmie. Często jest to pierwszy krok w leczeniu osób wychodzących z umiarkowanych lub ciężkich form uzależnienia oferuje ośrodek leczenia uzależnień. W niektórych przypadkach detoksykacja z niektórych leków wymaga terapii wspomaganej lekami, aby złagodzić nasilenie objawów odstawienia. Leki przepisywane podczas detoksykacji są często zmniejszane, dopóki pacjent nie będzie już fizycznie uzależniony od substancji uzależniających.

Domy trzeźwości takie jak ośrodek leczenia uzależnień pełnią rolę pomostu mieszkalnego między ośrodkiem leczenia stacjonarnego a powrotem do normalnego życia. To świetna opcja dla osób w trakcie rekonwalescencji, które potrzebują dodatkowego czasu na utrwalenie tego, czego nauczyły się na odwyku. Trzeźwe domy mieszkalne pomagają ludziom w rekonwalescencji wzmocnić ich nowe zdrowe nawyki, jednocześnie mieszkając w komforcie zorganizowanego środowiska w ośrodku leczenia uzależnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − 7 =